Aromamasáže

Aromamasáž je forma jemných speciálně vedených doteků v kombinaci se silou čichových vjemů.

Jedná se o lehkou masáž doprovázenou aromaterapií která blahodárně působí na nervovou soustavu. Během aromamasáže se speciální, velmi jemnou technikou olejíčky postupně aplikují na pokožku celého těla, odkud se vstřebávají do organismu. Aromamasáž využívá působení éterických olejů, tedy přírodních silic, získaných destilací rostlin. Účinky těchto éterických olejů jsou velice rozmanité, dají se spolu vhodně kombinovat a ovlivňují pozitivně nejen oblast fyzickou, ale velice příznivě i naši psychiku. Silice používané v masírovacích i vonných olejíčcích jsou míchány individuálně dle nálady a potřeby klienta. Nikdy nesmí obsahovat toxické silice, tudíž nevyvolávají žádnou psychickou ani fyzickou závislost.

Aromamasáž pomáhá podporovat imunitní systém a aktivovat nebo stabilizovat psychiku. Mezi odborníky je nazývána jako smyslová věda. Tato terapie je klidná, příjemná, uvolňující relaxační a odpočinková. Její okamžité i dlouhodobé účinky jsou pak pro mnohé nezasvěcené značně překvapující.

Aromamasáž se může pro svou šetrnost provádět i několikrát v týdnu a je vhodná také pro děti.

Sportovní a rekondiční masáže

Masáž je cílená forma doteků, která zbavuje tělo napětí, ale působí také na duši.

Při klasické sportovní masáži se používá tlak – tření, hnětení , vytírání, tepání a další druhy zpracovávání příslušných svalových partií. Sled hmatů a jejich provedení se zpravidla u různých masérů liší, nejdůležitější je znalost svalového systému. Každá masáž se přizpůsobuje aktuálnímu stavu klienta.

Masáží docílíme:

 • Výrazného prokrvení zpracované oblasti
 • Urychlení odstranění kyseliny mléčné ze svalů
 • Odstranění některých svalových spasmů a tím uvolnění svalů
 • Snížení hladiny stresu a zmírnění celkového napětí

Po první masáži se může dostavit únava, nebo mírné rozbolavění svalstva podobně, jako po cvičení, kdy tělo reaguje na námahu. Při opakovaných aplikacích masáže se organismus vyčistí, tkáně se ustálí v lepším stavu a nepříjemné pocity postupně vymizí. Po masáži je dobré pít hodně tekutin, alespoň 12 hodin není potřeba se koupat a sprchovat, účinky olejů budou déle působit. Pokud je to možné, neměli by jste po masáži vykonávat žádnou namáhavou práci a vychutnat si účinky masáže v klidu a odpočinku.

Masáž je nevhodná při chřipce a nachlazení s horečkou, zánětu kloubů, kožním onemocnění a jiných zdravotních potíží. Po operaci je masáž vhodná nejdříve za půl roku po konzultaci s lékařem.

Relaxační masáž plosek nohou

Na své nohy často zapomínáme, nešetříme je a jsou to právě ony, které nás drží celý den, lidově řečeno na nohou. Masáže plosek nohou nejsou bohužel tolik vyhledáváné jako jiné typy masáží, ale pro naše nohy jsou neocenitelnou úlevou, relaxací a vzpruhou. Masáž chodidel představuje jednu z nejpříjemnějších masáží. Pokud nemáme klid v nohách, nemáme pak sílu v celém těle.

Masáž plosek nohou uvolňuje ztuhlé svaly, odstraňuje blokády, stimuluje jednotlivé orgány v těle, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje napětí a zbavuje nás únavy či problémů se spánkem. Odstraňuje pocit těžkých nohou. Masáží plosek nohou lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, je možno ji použít u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, ale i při stresu.

Účelem této masáže je navodit u klienta příjemný pocit uvolnění a odpočinku.

Masáž lávovými kameny Hot Stones

Kamínková masáž přináší užitek svalům, krevnímu oběhu i činnosti lymfatického systému. Je to právem královna mezi masážemi, která přináší pocit absolutního klidu a uvolnění

Při masáži se používá 53 horkých, černých, hladkých kamenů. Kameny se nahřívají ve vodní lázni, obvykle na 55 stupňů a potom se postupně pokládají na tělo. Teplo kamenů a jejich vlnění působí na energetické cesty vedoucí od konečků prstů na nohou a na rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při různých zdravotních problémech či únavě bývají často tyto cesty zablokované a neprůchodné, proto energie nemůže v těle proudit. Právě horkými kameny dokážeme stimulovat orgány a tím energetické cesty uvolnit. Když si uvědomíte, že při masáží jsou zapojeny nejen horké kameny, ale i masérovy ruce se speciálními hmaty a vonné olejíčky, je pocit z takovéto masáže opravdu nepopsatelným a pro většinu klientů nezapomenutelným zážitkem. Pravdou je, že málokterá masáž dokáže navodit takový pocit uvolnění jako právě masáž horkými kameny.

Masáž se doporučuje absolvovat přibližně jednou za 4 týdny.

Masáž lávovými kamínky neprovádíme tam, kde není z lékařského hlediska doporučována ani masáž klasická (vírová onemocnění, akutní astma, pooperační stavy, onkologické stavy, kožní infekce, nemoci srdce).

Anticelulitidové masáže se skořicovým zábalem

Účinná speciální masáž zaměřena na celulitidu a rozbíjení tukových polštářků v problematických partiích s následným skořicovým zábalem.

Celulitida vzniká nedostatečnou činností lymfatického a krevního oběhu a narušeným metabolismem tuků. Povrchové tkáně pak nejsou dostatečně prokrveny a vyživovány a snáze se v nich ukládají toxiny. Vznik celulitidy podporuje nesprávná životospráva, nedostatek tekutin (v podobě čisté vody), pití kávy a alkoholu, kouření, nošení těsného oblečení a nedostatek pohybu. Tento problém se týká především žen a to až 90 % z nich, a zdaleka ne jen těch plnoštíhlých.

 

Proti celulitidě můžeme bojovat sami:

 • Správnou výživou (dostatek zeleniny, ovoce a celozrnných potravin)
 • Správným pitným režimem (min.2 litry čisté vody, nebo bylinkových čajů denně)
 • Dostatkem pohybu (jakákoliv forma je prospěšná, protože rozproudí lymfatický systém)
 • Při koupeli střídat teplou a studenou vodu (prokrví se pokožka a tím se zajistí její lepší výživa)
 • Největšího účinku docílíme při pravidelném docházení na speciální masáže

  Anticelulitidová masáž se provádí ve třech krocích:

 • Dokonalá speciální hloubková masáž problémových partií (stehna, hýždě) 
 • Vmasírování krému se skořicí 
 • Tlakový zábal 

Při této kúře dojde ke stimulaci lymfatického a krevního systému a k rozrušení tukové tkáně.

Jako prevence je možné anticelulitidovou masáž aplikovat jen občas. Pro trvalý efekt s úbytkem několika centimetrů na problémových partiích je ideální podstoupit intenzivní kúru 10ti masáži ve dvou až třídenních intervalech za zvýhodněnou cenu.

Při radikálnějším formování postavy doporučujeme kombinovat se stroji VACUUM , PNEUVEN BEVUK s možností využití speciálních a finančně zvýhodněných kúr.

Lymfatické masáže

Strojová lymfatická masáž, tlaková regenerace kloubů, svalů a pokožky ve speciálním stroji.

Jedná se o masáž pomocí tlakových vln, která je skutečným balzámem pro nohy. Příjemným způsobem podporuje odvodnění, pročištění a vyhlazení pokožky. Působí blahodárně na celý organismus, protože prokrvuje, regeneruje a optimálně zásobuje živinami a kyslíkem. Uvolňuje ucpanou kůži a svalstvo čímž navozuje pocit celkové regenerace organismu. Přístroj využíváme pro zlepšení průtoku lymfy a tím zlepšení celkové činnosti lymfatického systému.

 • Stimuluje lymfatické cesty na zlepšení metabolismu a na detoxikaci organismu celého těla
 • Pomáhá v boji s celulitidou
 • Tvaruje postavu
 • Odstraňuje otoky všeho druhu
 • Má vliv na vyhlazení čerstvých jizev
 • Má uklidňující vliv na revmatické bolesti a artrózy
 • Pomáhá jako prevence před vznikem křečových žil.

  Masáž pomocí tlakových vln je skutečným balzámem nejen pro nohy, ale pro celé tělo.

  Při využívání stroje za účelem formování postavy doporučujeme kombinovat se strojem VACUUM a s anticelulitidovými masážemi a se skořicovými zábaly.  

Vypínací masáž obličeje – lifting

Lifting – vypínací masáž obličeje je nová manuální masážní technika vyhlazování pleti obličeje bez použití přístroje. Již po první masáži je viditelný výsledek. Pleť je omlazená, pružná a rozjasněná.

Tato masáž podporuje regeneraci pleti, zvyšuje pružnost pokožky, má pozitivní vliv na psychiku a snižuje napětí v obličeji. Zpomaluje proces stárnutí pleti, zvyšuje pružnost pokožky, zmírňuje svalovou únavu, vyhlazuje drobné vrásky v obličeji. Masáž dovede nejen příjemně zklidnit a zkrášlit pokožku, ale především navodit pocit pohody a duševní harmonie.

Při masáži se používají jednoduché masážní hmaty, které uvolňují veškeré ztuhlé obličejové svaly a tkáně, povzbuzují krevní oběh, čímž se zlepší barva kůže a prohloubí dýchání. Dochází ke zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a tím k úbytku podkožního tuku.

Lifting – vypínací masáž obličeje dokáže:

 • Krásně vyhladit pokožku
 • Zvyšit pružnost pokožky
 • Zabránit vzniku nových drobných vrásek
 • Zpomalit stárnutí pleti
 • Dochází k prokrvení, lepšímu dýchání kůže, podporuje regeneraci
 • Příjemně uvolní, působí tišivě na nervová zakončení
 • Snižuje napětí v obličeji
 • Zvýší vaše sebevědomí a spokojenost

Aby masáž obličeje přinesla dlouhodobé pozitivní výsledky, doporučuje se podstoupit kúra 8–10 masáží během deseti týdnů (1× týdně) a následně udržovací kúru 1× měsíčně.

Formování postavy na stroji Vacuum

Speciální kúru, která pomůže k hubnutí i těm, kterým nepomohla žádná metoda hubnutí

Tato metoda je určena všem, kteří chtějí vylepšit stav své pokožky, zmenšit objem vybraných partií, zbavit se celulitidy a celkově vyčistit organismus. Přístroj pracuje jako „vysavač tuků“

 • Odstraňuje celulitidu
 • Zeštíhluje problematické partie až o několik centimetrů
 • Zpevňuje ochablé tělesné partie 
 • Omlazuje, čistí a prokrvuje pokožku
 • Zpevňuje ochablou pleť, odstraňuje otoky nohou
 • Tělo zbavuje toxinů a škodlivých látek, pročišťuje organismus

Jak přístroj funguje?
Přístroj VACUUM pracuje na principu nastavitelného podtlaku (vakua), kterým se provádí lymfatická masáž. Masáž se provádí speciálními baňkami, které jemně nasávají pokožku a podtlakem ji masírují.

Podtlak narušuje tukové buňky, které se odplavují lymfatickým systémem z těla, čímž dochází k úbytku tukové tkáně a zeštíhlení.

Silné prokrvení aktivuje pokožku, zlepšuje její zásobování výživou a kyslíkem. Pokožce se navrací elasticita a zpevňuje se ochablé podkožní vazivo. Zlepšením toku lymfy dochází k odplavování toxinů a nežádoucích látek z těla, pokožka a celý organismus se omlazuje a regeneruje.

Četnost návštěv
Ideální je 6–20 aplikací (podle rozsahu postižení celulitidou), prvních 10 aplikací 2–3× týdně, další aplikace stačí 1× týdně. Nad 10 kúr vždy za zvýhodněnou cenu. Efekt je trvalý, pokud dále dodržujete rozumnou životosprávu .Doporučuje se udržovací kúra 1× měsíčně. Při radikálnějším formování postavy doporučujeme kombinovat se strojem PNEUVEN BEVUK a s anticelulitidovými masážemi se skořicovými zábaly.

// this file is deliberately blank